15 Ağustos 2012 Çarşamba

Keylogger Nedir ? Fud Keylogger Nasıl Yapılır.


Keylogger
Fud Keylogger Örnek Resmi.

 Merhaba Sevgili Okurlar Bugün size keylogger hakkında detaylı bir bilgi vereceğim.
Keylogger eğer bilgisayar yönetici bilgisi dahilinde yüklenmişse tamamen sistem güvenliği için çalışmaktadır.Fakat bu yazılım veya donanım bilgisayara yöneticisi bilgisi olmadan yüklenmişse tamamiyle saldırı ve casusluk amacı taşır.
Yazılım veya donanım dedik çünkü keyloggerlar iki türlüdür.

1) SoftWare Keylogger : Sisteminize yüklenmesiyle aktif hale gelen tuş takip programlarıdır , Klavyeden basılan tüm tuşları takip eder.

2) HardWare Keylogger : Bilgisayarınıza donanım eklenmesiyle aktif hale gelen klavye takip cihazıdır.Klavyenizde basılan her tuşu bir kalıcı bellek kartına yazılıma ihtiyaç duymadan kaydeder. ( klavye ile anakart arasına takılan küçük , Dikkatli bakılmadan görülemeyecek aparatlardır)

Güvenlik Amaçlı Keyloggerlar; Genelde ebeveynlerin çocuklarını internet başındayken takip etmeleri için kullanılır ve tamamen bilgisayar yöneticisinin kontrolündedir.Bazen sevgili, eş, koca, veya arkadaşları takip etmek içinde kullanılabilir.

Saldırı Amaçlı Keyloggerlar ; Güvenliğinizi tehdit eden keyloggerlar çeşitli yollardan bilgisayarınıza bulaşabiliyor. Bu yolllardan en yaygını herhangi bir programın içine keylogger yerleştirilerek sisteminizde çalıştırılmasıdır. Şüphesiz en büyük tehdit şüphesiz eş zamanlı mesajlaşma programları ( Windows Live Messenger , ICQ , Yahoo , Google talk v.b. ) Bir saldırgan size herhangi bir dosya gönderebilir saldırgan gönderdiği bu dosyanın içine (genelde program veya Msn Sender'dan Gönderilen Fake Resimler )keylogger enjekte edebilir.. Gönderdiği dosya çalışıyor gözükürken aslında arka taraflarda bilginiz dahilinde birde keylogger çalışmaya başlamıştır bile.

Bu andan itibaren salgırgana kendinizi teslim etmiş olursunuz en zor iş bitmiştir , Artık salgırnanın yapacağı tek şey bilgisayarının başına geçip sizin klavyenizde bastığınız tuşları takip etmektir.

Keylogger sisteminize bulaştıktan sonra saldırganın konfigüre edişine göre Bastığınız tuşların kaydını içeren dosya ya saldırganın belirlediği e posta adresine gelir yada web sitesinde arşivleyebilir. Ayrıca saldırgan bastığınız tuşları anlık olarak takip edebilir ve istediği bilgiyi sizden alır almaz saldırı işlemlerine başlayabilir.

Keyloggerlardan Kurtulma :Sistem yöneticisinin dışında çalışan keyloggerları bulup yönetcisiye bildiren yazılımlara anti-keylogger denir.

Keylogger'ları Antivirüslerden kaçırmak işine Fud Keylogger denir.Bunlar Turkojan Crypter veya Fud Crypter Sitelerinin paylaşmış oldugu Fud Crypter'lar ilede yapılabilir.

Keylogger'lar aslen yasal değildir.Tüm kötüye kullanımından doğacak sorumluluklardan kullanan şahıslar sorumludur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder